Rada Rodziców

Rada Rodziców stanowiąca reprezentację rodziców działa zgodnie z opracowanym przez siebie regulaminem.

1. Kompetencje Rady Rodziców określają przepisy Ustawy o systemie oświaty i Karty nauczyciela oraz akty wykonawcze do tych ustaw.
  2. Rada Rodziców uchwala:
  • regulamin swojej działalności,
  • plan działania i plan finansowy Rady Rodziców,
  • w porozumieniu z radą pedagogiczną: program wychowawczy Szkoły, program profilaktyki dostosowany do potrzeb rozwojowych uczniów oraz potrzeb środowiska.
  1. Rada Rodziców opiniuje:
  • podjęcie w Szkole działalności przez stowarzyszenie lub inną organizację,
  • program i harmonogram poprawy efektywności kształcenia lub wychowania w Szkole,
  • projekt planu finansowego Szkoły składanego przez dyrektora Szkoły,
  • pracę nauczyciela ubiegającego się o wyższy stopień awansu za­wodowego,
  • propozycję dyrektora zawierającą zestaw podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych obowiązujących w danym roku szkolnym,
  • wprowadzenie dodatkowych zajęć edukacyjnych, do których zalicza się:

a) zajęcia z języka obcego nowożytnego innego niż język obcy nowożytny nauczany w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych,

b) zajęcia, dla których nie została ustalona podstawa programowa, lecz program nauczania tych zajęć został włączony do szkolnego zestawu programów nauczania.

• inne sprawy Szkoły.
  1. Rada Rodziców wnioskuje:
  • w sprawach dotyczących funkcjonowania Szkoły,
  • o dokonanie oceny pracy nauczyciela lub dyrektora Szkoły,
  • rada oddziałowa rodziców wnioskuje do dyrektora szkoły podstawowej o niedzielenie oddziału klas I-III w przypadku zwiększenia liczby uczniów o jednego lub dwóch w trakcie roku szkolnego,
  • oraz w sprawie organizacji zajęć dodatkowych, prowadzonych w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej, rozwijających zainteresowania i uzdolnienia uczniów.
  1. Rada Rodziców deleguje swojego przedstawiciela do składu komisji konkursowej na kandydata na dyrektora szkoły. Po wyłonieniu kandydata do składu komisji,  Rada Rodziców przedkłada kopię uchwały w Wydziale Oświaty Urzędu Gminy i Miasta Warta.

Rada Rodziców

Szanowni Państwo,

dziękujemy za dotychczasowe wpłaty i przypominamy, iż składka na Radę Rodziców w roku szkolnym 2019/2020 wynosi 50 zł.

Wpłat można dokonać u wychowawcy klasy, w gabinecie dyrektora lub na konto bankowe nr:

38 9270 0006 0027 7936 2000 0001  (Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej we Włyniu, Włyń 10, 98-290 Warta)

W tytule przelewu proszę podać imię i nazwisko dziecka oraz klasę.