23-25.05.2023 r. NIE BĘDĄ kursować nasze autobusy realizujące transport publiczny
Szanowni Państwo,
ponieważ w dniach 23-25.05.2023 odbywają się egzaminy ósmoklasistów i dni te są wolne od zajęć dydaktycznych, w te dni również NIE BĘDĄ kursować nasze autobusy realizujące transport publiczny
Za wszelkie ewentualne utrudnienia bardzo przepraszamy, a wszystkim ósmoklasistom już teraz życzymy połamania piór i jak najlepszych wyników egzaminów - BĘDZIE DOBRZE!
POWODZENIA!
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Warcie
ZAPISY DO 16 CZERWCA
- OGRANICZONA ILOŚĆ MIEJSC!!!
WYJAZDY: BISKUPIN - 3 LIPCA, TORUŃ - 4 SIERPNIA
Szczegóły i zapisy w sekretariacie WCK
Regulamin Szkolnego Konkursu Fotograficznego
„Wiosna w mojej okolicy”
PATRON
Patronem konkursu jest Szkoła Podstawowa im. 28 Pułku Strzelców Kaniowskich we Włyniu
ORGANIZATOR
Organizatorami konkursu są Anita Leśkiewicz i Monika Żelechowska
TEMAT „Wiosna w mojej okolicy”
Do udziału w konkursie fotograficznym „Wiosna w mojej okolicy” zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów z klas 0 – VIII.
Cele konkursu
Tematyka konkursu
Tematem konkursu jest uwiecznienie na fotografii piękna zmieniającej się natury w klimacie wiosennym.
Warunki uczestnictwa w konkursie
Autor może nadesłać trzy zdjęcia. Dozwolone są fotografie TYLKO kolorowe. Zdjęcia konkursowe należy przesłać w wersji cyfrowej za pomocą aplikacji Messenger lub Whatsapp do dowolnego organizatora konkursu (p. Anita Leśkiewicz, p. Monika Żelechowska).
Do każdej nadesłanej pracy należy dołączyć metryczkę zawierającą: imię i nazwisko, klasę, tytuł pracy, miejsce uwiecznione na fotografii. Przed przystąpieniem do konkursu prosimy o wypełnienie oświadczenia. (ZAŁĄCZNIK NR 1)
Termin nadsyłania prac:
Termin rozstrzygnięcia konkursu:
Kategorie wiekowe
Prace będą oceniane w II kategoriach wiekowych:
Uwagi końcowe:
Prace oceniane będą przez komisję powołaną przez organizatora. Autorom najciekawszych prac przyznane zostaną nagrody. Zdjęcia nagrodzone i wyróżnione przechodzą na własność organizatora. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do promocji zdjęć w celach propagowania idei konkursu. Prace nie spełniające wymagań regulaminowych nie będą oceniane. Nadesłanie prac jest równoznaczne z uznaniem regulaminu.
Konkurs fotograficzny poświęcony związkom Władysława Stanisława Reymonta z ziemią sieradzką.
Dzień dobry, zapraszamy uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu sieradzkiego, do udziału w konkursie fotograficznym poświęconym związkom Władysława Stanisława Reymonta z ziemią sieradzką.
I MIĘDZYSZKOLNY KONKURS FOTOGRAFICZNY Z OKAZJI
100-LECIA POWSTANIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1
IM. WŁ. ST. REYMONTA W SIERADZU
pt. Śladami Władysława Stanisława Reymonta po ziemi sieradzkiej
Zapraszamy uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu sieradzkiego, do udziału konkursie fotograficznym poświęconym związkom Władysława Stanisława Reymonta z ziemią sieradzką.
Cele konkursu:
Regulamin konkursu
- zgodność z tematyką konkursu,
- oryginalne ujęcie zagadnienia,
- poziom techniczny
I miejsce
II miejsce
III miejsce
Wyróżnienie
Powoli szykujemy się do Festynu Rodzinnego.
i zapraszamy do wzięcia udziału w naszej wspólnej, szkolnej inicjatywie .
Fanty zbieramy do końca kwietnia.
Uwaga...
przed nami... akcja wielkanocna
(zbiórka trwa do 31 marca).
Koordynator szkolny - p. Anita
Z góry dziękujemy za wsparcie .
27 lutego uczestniczyliśmy w regionalnej Gali podsumowującej Plebiscyt Edukacyjny 2022 zorganizowany przez redakcję "Ekspressu Ilustrowanego" i "Dziennika Łódzkiego". Uroczystość miała miejsce w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Łodzi.
Podczas Gali Finałowej mieliśmy przyjemność odebrać dyplom za zajęcie I miejsca w powiecie sieradzkim w kategorii Szkoła Roku oraz nagrodę - voucher o wartości 3000 zł.
Podsumowanie plebiscytu
Nasza koleżanka, Anita Leśkiewicz, która została nominowana do plebiscytu uzyskała I miejsce w powiecie sieradzkim w kategorii Nauczyciel klas 0 - III i IV miejsce w województwie łódzkim w tej samej kategorii.
Z całego serca gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Samorząd Uczniowski
serdecznie zaprasza uczniów kl. IV-VIII
na dyskotekę walentynkową,
która odbędzie się
we wtorek 14 lutego 2023r.
w godz. od 16.00-18.00
w klasie V.
Liczymy na Waszą obecność!!!
SZCZEGÓŁY NA PLAKACIE! ZAPRASZAMY!!!
Święta Bożego Narodzenia to czas spotkań w gronie najbliższych, wspólne rozmowy i przemyślenia, obdarowywanie ciepłym słowem i drobnymi upominkami .
Częścią tradycji towarzyszącej tym dniom jest odwiedzanie szopek bożonarodzeniowych w pobliskich kościołach, które wprowadzają nas w świąteczną atmosferę i pozwalają jeszcze mocniej przeżyć czas Świąt Bożego Narodzenia .
Jedną z największych szopek w naszym regionie możemy obejrzeć w kościele Ojców Bernardynów w Warcie, w budowę której zaangażowała się p. Monika. Było to dla niej niezwykle wzruszające przeżycie i wyjątkowy czas przygotowujący do Świąt Bożego Narodzenia.
"Pomaganie zmienia świat na lepsze" - to słowa p. Moniki, gdy praca przy budowie szopki dobiegła końca.
Poniżej zamieszczamy linki opisujące szopkę w Warcie:
Mijający rok kalendarzowy kończymy akcją szkolną zorganizowaną dla Milenki Malinowskiej - dziewczynki zmagającej się z rzadką chorobą genetyczną.
W czwartek, 29 grudnia, przekazaliśmy:
174,5 kg korków
33,3 kg baterii
69,2 kg elektrosprzętu
98 szt. puszek aluminiowych
322 szt. płyt CD
Dziękujemy KAŻDEMU za pomoc i zaangażowanie w zbiórkę, której celem jest wsparcie Milenki i jej najbliższych w walce z chorobą.
Nasze gesty tworzą wielką "górę" DOBRA.
Zakończyło się głosowanie w Plebiscycie Edukacyjnym 2022 na etapie powiatu:
Szkoła Roku
Nauczyciel Roku klas O - III
Bardzo się cieszymy i dziękujemy za wsparcie oraz oddane głosy .
Teraz czekamy na oficjalne wyniki i dalsze wskazówki .
Jednocześnie przypominamy, że nadal trwa głosowanie na Dyrektor Roku Placówki Edukacyjnej, które zakończy się 13 grudnia o godz. 21.00 .