Śniadanie Daje Moc

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

Dlatego nasza szkoła przystąpiła do programu edukacyjnego: Śniadanie Daje Moc, w którym zachęcamy uczniów klas 0-3 do utworzenia w klasach Klubów Śniadanie Daje Moc oraz do obchodzenia, 8 listopada, Dnia Śniadanie Daje Moc.

Najważniejsze cele programu

•   Zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka
  •   Przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz   promocję prawidłowego żywienia.

12 edukacyjnych śniadań w Klubach Śniadanie Daje Moc prowadzone jest w oparciu o:

1. Zajęcia praktyczne obrazujące 12 zasad zdrowego odżywiania, dzięki którym dzieci dowiedzą się, jak poszczególne składniki znajdujące się w pokarmach wpływają na funkcjonowanie ich organizmu;
  2. Dyskusje, podczas których dzieci aktywnie będą uczestniczyć w pogłębianiu wiedzy na temat danej zasady zdrowego odżywiania, zadawać pytania i wspólnie rozwiewać wątpliwości dotyczące poszczególnych zasad zdrowego odżywiania;
  3. Ćwiczenia w grupach, dzięki którym nauczą się pracy w zespole i wspólnego rozwiązywania problemów.