Nie pal przy mnie, proszę!

Od wielu lat w naszej placówce realizowane są programy profilaktyczne przy współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Sieradzu pod hasłem:

Profilaktyka nikotynowa – Program Ograniczenia Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu w Polsce.

Celem programu jest zmniejszenie rozmiaru inicjacji  tytoniowej wśród dzieci i młodzieży szkolnej oraz podniesienie świadomości dorosłych palaczy na temat skutków zdrowotnych wynikających z czynnej i biernej ekspozycji na dym tytoniowy. W szkole realizowane są trzy programy, dla każdego etapu edukacyjnego: w oddziale przedszkolnym, klasach I-III i klasach IV-VI:

•  Program przedszkolnej edukacji antynikotynowej „Czyste powietrze wokół nas” .

Celem programu jest wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy oraz zwiększenie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach,  kiedy  przebywają w zadymionych pomieszczeniach lub gdy dorośli palą przy nich papierosy. Adresaci programu to dzieci w wieku 5 – 6 lat uczęszczające do przedszkoli, ich rodzice i opiekunowie.

•  Program edukacji antytytoniowej dla uczniów szkół podstawowych „Nie pal przy mnie, proszę”.

Celem programu jest uporządkowanie i poszerzenie informacji na temat zdrowia, kształtowanie u dzieci postaw odpowiedzialności za własne zdrowie, uświadomienie dzieciom , że palenie tytoniu jest szkodliwe dla zdrowia  oraz wykształcenie u dzieci umiejętności radzenia sobie w sytuacjach gdy inni ludzie przy nich palą. Adresatami programu są uczniowie  klas I- III.

•  Program profilaktyki palenia tytoniu dla uczniów starszych klas szkół podstawowych i gimnazjów„ Znajdź właściwe rozwiązanie”.

Celem programu jest zapobieganie palenia tytoniu wśród uczniów. Adresatami programu są uczniowie klas IV – VI szkół podstawowych i gimnazjów.

Znalezione obrazy dla zapytania nie pal przy mnie proszę psse sieradz